Usługi pocztowe, głównie dzięki korzystnemu położeniu na trasie Berlin – Gdańsk, mają historię sięgającą XVII stulecia. Od 1654r z Berlina do Gdańska kursowała poczta państwowa.
W tamtych czasach miasto Sławno jako nieliczne posiadało urząd pocztowy który służył do obsługiwania pasażerów i wymiany koni. W 1840r przez miasto, siedem razy w tygodniu, kursował w obie strony dyliżans pocztowo-pasażerski Berlin – Gdańsk, trzy razy poczta towarowa a dwa razy kurierska poczta konna. Na stanie stacja pocztowa miała do dyspozycji 3 wozy pocztowe sześciokonne, 2 wozy do czterokonnego zaprzęgu oraz wymaganą ilość koni. Wówczas miasto miało regularne połączenia z Darłowem, Polanowem i z Suchorzem.
W drugiej połowie XIX wieku Urząd Pocztowy poszerzył zakres usług swojej działalności. Do obsługiwanych miast doszły także połączenia z miejscowościami wiejskimi ( kursy na trasie Pękanino – Sławno -Sycewice). Rozwijała się poczta piesza oraz punkty pocztowe na terenie miasta. Od 1862r ze sławieńskiej poczty zaczęto nadawać telegramy. W 1866r nadano 1705 depesz a przyjęto 1737. Ciągle utrzymywane były połączenia z miastami i wsiami a dodatkowo Sławno posiadało jeszcze łączność z Miastkiem i Warcinem.
W 1867r Otto Von Bismarck wykupił warcińską posiadłość co sprawiło, że przez Sławno wiodły kursy wypoczynkowe kanclerza Rzeszy a także różnych polityków , dygnitarzy z ministerstw czy zaproszonych gości. W 1899r Sławno zostało podłączone do sieci energetycznej co spowodowało uruchomienie pierwszej niewielkiej centralki telefonicznej. W 1900r urząd pocztowy stał się instytucją I klasy, tak jak urzędy w Słupsku czy Koszalinie.