NoclegiAtrakcje turystyczneImprezyGastronomiaLast minuteGaleria zdjęćSpołeczność
Domki letniskowe Pomorskie
Agroturystyka Pomorskie
Kwatery prywatne Pomorskie
Apartamenty Pomorskie
Pensjonaty Pomorskie
Hotele Pomorskie
Ośrodki wypoczynkowe Pomorskie
Campingi pola namiotowe Pomorskie
czarter jachtów Pomorskie
imprezy integracyjne Pomorskie
wypożyczalnie sprzętu Pomorskie
konferencje Pomorskie
Zamki, ruiny Pomorskie
Rekonstrukcje bitew Pomorskie
kopalnie, jaskinie, podziemia Pomorskie
Pizzerie Pomorskie
Zobacz profil klubowicza TintuLintu

Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie

dodał(a): TintuLintu
ostatnia aktualizacja 2013-02-13 22:24
Drukuj artykuł
Będąc na Kaszubach, można jednego dnia obejrzeć Statuę Wolności, posąg Sfinksa, Mur Chiński, Bramę Brandenburską, kościół Mariacki w Gdańsku, czy Świątynię Kukulkana w starożytnym mieście Majów.

W Kaszubskim Parku Miniatur w Stryszej Budzie znajduje się ok. 50 makiet znanych obiektów ze świata, z Polski i przede wszystkim z Kaszub. Wszystlie makiety wykonane są w skali 1:25 z niezwykłą starannością i dbałością o detale.
Można tu "zwiedzić" latarnie morskie polskiego wybrzeża, zamki, pałace i dwory kaszubskie z Bytowa, Rzucewa, Salina, Będomina, a także kościoły z Kartuz, Sianowa, Wygody, czy największy eksponat Parku - kościół Mariacki z Gdańska - największą na świecie świątynię zbudowaną z cegły.
Zwiedzając Park, warto zwrócić uwagę również na miniatury obiektów spoza Kaszub, jak np. miniaturę zamku Marianny Orańskiej z Kamieńca Ząbkowickiego, kościoła Mariackiego z Krakowa, a zwłaszcza miniaturę nieistniejącej już lubelskiej fary.
Można tu również obejrzeć z "lotu ptaka" wiele znanych obiektów ze świata, jak krzywą wieżę w Pizie, pomnik Lincolna w Waszyngtonie, figurę Chrystusa w Rio, twarze czterech prezydentów USA wykute w skale Mount Rushmore, czy posągi Moai z Wysp Wielkanocnych.
Miniatury wykonane są ze specjalnych materiałów wodo- i mrozoodpornych, a dzięki zastosowaniu odpowiednich farb, miniatury chronione są przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych i światła słonecznego.

Poza ekspozycją miniatur znanych obiektów architektonicznych, w Kaszubskim Parku Miniatur można wybrać się do Bajkowej Krainy, gdzie na dzieci czeka kilkadziesiąt figurek postaci z bajek i baśni, nawet tych współczesnych, jak Shrek czy figurki bohaterów Epoki Lodowcowej i in.

Znajduje się tu również Mini ZOO, gdzie organizatorzy starali się zebrać okazy najmniejszych ras różnych zwierząt. Jest tu miniaturowa owca, świnki wietnamskie, kucyk, osiołek, kozy, miniaturowe króliki, najmniejsze kurki, kaczki i gęsi. Jest tu również para danieli.

Dzieci znajdą tu dodatkową rozrywkę na placu zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, trampoliną, czy piaskownicą, albo w Gabinecie Śmiechu z krzywymi lustrami, czy w Zamku Strachu.

Każdego roku w Kaszubskim Parku Miniatur przybywa zarówno miniatur obiektów architektonicznych, jak również figurek w Bajkowej Krainie, sprzętów na placu zabaw, czy zwierząt w Mini ZOO.

Na terenie Parku działa mała gastronomia, gdzie można coś zjeść i wypić. Można tu również kupić pamiątki z Kaszub, przewodniki, mapy turystyczne oraz gadżety związane z Parkiem, a także poznać haft kaszubski i kaszubski język.

Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie jest miejscem, gdzie w pogodny dzień można miło spędzić rodzinnie wiele godzin, nie nudząc się.

Godziny otwarcia:
w sezonie turystycznym, od 1 maja do 30 września - w godz. 9.00 - 19.00,
w niedziele i święta - w godz. 10.00 - 19.00,
poza sezonem, od 1 października do 30 kwietnia - w godz. 9.00 - 17.00.
w niedziele i święta - w godz. 10.00 - 17.00.

Rozwinięcia klubowiczów

dodaj rozwinięcie do artykułu
Dodaj rozwinięcie do artykułu

Galeria zdjęć Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie

pokaż całą galerię zdjęć
miniatury latarni morskich polskiego wybrzeżaminiatura zamku w Zaborze nad Odrąminiatura wieży widokowej na szczycie Wieżycyminiatura "domu do góry nogami" ze skansenu w Szymbarkuminiatura ołtarza papieskiego z Sierakowicminiatura krakowskiego kościoła MariackiegoPartenon - świątynia Ateny na Akropolu w AtenachNazwy polskich miast (Pułtusk i Ostrołęka) na ścianie Łuku Tryumfalnego w ParyżuMiniatura Łuku Tryumfalnego z Paryżaminiatura Wielkiego Sfinksa z Gizy w Egipcie
Dodaj zdjęcie do galerii - podziel się wrażeniami z tego miejsca
Uwaga! Akceptowane formaty to jpg, gif, png
Plik zdjęcia

Opis do zdjęcia

Wasze komentarze

Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie

  • Kraina:Pomorskie
  • Miejscowość:Strysza Buda
  • Okolica:kartuski
  • Kategoria:muzea, skanseny
  • Odwiedzin:1808
Jak oceniasz ten materiał:
0 15

W okolicy

© 2009-2018 Intour.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo dotpay
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay
zamknij okno
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.