Atrakcje turystyczneGaleria zdjęćSpołeczność
Domki letniskowe Mazowsze
Agroturystyka Mazowsze
Kwatery prywatne Mazowsze
Apartamenty Mazowsze
Pensjonaty Mazowsze
Hotele Mazowsze
Ośrodki wypoczynkowe Mazowsze
imprezy integracyjne Mazowsze
Zamki, ruiny Mazowsze
Grody, grodziska Mazowsze
Pałace, dwory Mazowsze
Kurhany, cmentarze, grobowce Mazowsze
Biesiady i turnieje rycerskie Mazowsze
kopalnie, jaskinie, podziemia Mazowsze
Bary Mazowsze
Zobacz profil klubowicza Arsenał

Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”

dodał(a): Arsenał
ostatnia aktualizacja 2010-03-13 23:05
Drukuj artykuł
"Tu blask – dym – chwila cicho – i huk jak stu gromów. Zaćmiło się powietrze od ziemi wyłomów" Adam Mickiewicz, "Reduta Ordona"

Klub Artylerii Dawnej „Arsenał” jest prężnie rozwijającą się grupą zrzeszającą ludzi zainteresowanych kultywowaniem tradycji artylerii historycznej. W chwili obecnej koncentrujemy się głównie na okresie XVIII-XIX wieku. Dumnie nosimy mundury Artylerii Polskiej z okresu Królestwa Polskiego z lat 1815-1831. Nasz „Arsenał” dysponuje 4 armatami z różnych epok i okresów historycznych (dalszych pięć jest w przygotowaniu) oraz wyrzutnią rac kongrewskich wykonaną na podstawie rysunków autorstwa generała J. Bema, będącą częścią uzbrojenia korpusu Rakietników Królestwa Polskiego 1822-1831. Siedzibą Stowarzyszenia jest Arsenał Warszawski (przy ulicy Długiej 52 w Warszawie) wybudowany na rozkaz króla Władysława IV w XVII wieku i pełniący tę funkcję aż do roku 1831.

Grupa istnieje od marca 2005 roku. Bardzo aktywnie uczestniczy w rekonstrukcjach i inscenizacjach batalii organizowanych w kraju i za granicą. Działalność ta jest głównym nurtem aktywności członków Stowarzyszenia. Celem naszego Klubu jest pokazanie wszystkich aspektów ży6cia wojskowego i obozowego oraz obyczajów panujących w odtwarzanych okresach historycznych. Zainteresowani jesteśmy kultywowaniem tradycji broni i barwy oraz upowszechnieniem historii oręża polskiego.

Do chwili obecnej stowarzyszenie brało udział w kilkudziesięciu imprezach i samo było też organizatorem kilku imprez, między innymi cyklicznie odbywającej się w Warszawie inscenizacji „Nocy Listopadowej”, czy współorganizatorem „Bitwy o Olszynkę Grochowską”. Klub współpracuje z wieloma instytucjami państwowymi, utrzymuje także przyjacielskie kontakty z innymi grupami rekonstrukcji historycznej.

Naszą ambicją jest rekonstrukcja i przedstawienie wszystkich możliwych typów i rodzajów dawnej broni artyleryjskiej, zarówno prochowej jak i maszyn miotających od czasów antyku aż do końca okresu tzw. artylerii odprzodowej. Obecnie posiadamy, prócz dział XIX wiecznych, XVII wieczną armatę z kompletną obsługą w zrekonstruowanych w pełni mundurach ówczesnej artylerii.

Klub skupia ludzi należących do różnych grup historycznych zajmujących się rekonstrukcją, ale również osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z odtwarzaniem historii. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, wojskowości polskiej i techniki wojskowej serdecznie zapraszamy w nasze szeregi.

Kontakt: (022) 831-32-24 w. 174
e-mail: artyleria1831@wp.pl

Rozwinięcia klubowiczów

dodaj rozwinięcie do artykułu
Dodaj rozwinięcie do artykułu

Galeria zdjęć Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”

pokaż całą galerię zdjęć
Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”
Dodaj zdjęcie do galerii - podziel się wrażeniami z tego miejsca
Uwaga! Akceptowane formaty to jpg, gif, png
Plik zdjęcia

Opis do zdjęcia

Wasze komentarze

Klub Artylerii Dawnej „Arsenał”

  • Kraina:Mazowsze
  • Miejscowość:Warszawa
  • Okolica:warszawa
  • Kategoria:Rekonstruktorzy XVIII-XIX w.
  • Odwiedzin:1651
Jak oceniasz ten materiał:
0 0

My tu byliśmy

pokaż więcej

Ciekawostki Mazowsze


Imprezy Mazowsze


Noclegi Mazowsze


W okolicy

© 2009-2022 Intour.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo dotpay
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay
zamknij okno
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.