NoclegiAtrakcje turystyczneImprezyGastronomiaLast minuteGaleria zdjęćSpołeczność
Domki letniskowe Warmińsko Mazurskie
Agroturystyka Warmińsko Mazurskie
Kwatery prywatne Warmińsko Mazurskie
Apartamenty Warmińsko Mazurskie
Pensjonaty Warmińsko Mazurskie
Hotele Warmińsko Mazurskie
Ośrodki wypoczynkowe Warmińsko Mazurskie
Campingi pola namiotowe Warmińsko Mazurskie
imprezy integracyjne Warmińsko Mazurskie
wypożyczalnie sprzętu Warmińsko Mazurskie
czarter jachtów Warmińsko Mazurskie
konferencje Warmińsko Mazurskie
Zamki, ruiny Warmińsko Mazurskie
Bractwa rycerskie Warmińsko Mazurskie
kopalnie, jaskinie, podziemia Warmińsko Mazurskie
Bary Warmińsko Mazurskie
Zobacz profil klubowicza ewaroz

Joga dla dzieci

dodał(a): ewaroz
ostatnia aktualizacja 2017-07-15 17:09
Drukuj imprezę
Czy małe dzieci mogą ćwiczyć jogę? Jak najbardziej! Już od środy, Ośrodek Dom-Rehab zaprasza wszystkie dzieci razem z mamami na „Wakacyjne warsztaty jogi”. Także te z dzieci, które żyją z niepełnosprawnością fizyczną lub psychiczną.

Małe dzieci z powodzeniem mogą praktykować jogę już od 4 roku życia. Jak mówi Żaneta Hołownia - nauczycielka jogi - w prowadzeniu zajęć dla małych dzieci najważniejsze jest dostosować się do ich nastroju. Zależnie od tego czy są wesołe i energiczne czy też spięte i wycofane – warto wspólnie z nimi wybierać pozycje ćwiczeń, które będą wykonywać na danej lekcji. Co może dać małym dzieciom ćwiczenie jogi?
- Przede wszystkim wpływa na poprawną postawę dziecka. Rozwija jego elastyczność, koordynację ruchową, siłę, równowagę. – podkreśla Żaneta Hołownia - Jednocześnie joga bardzo rozwija dziecięcą wyobraźnię. Wiąże się to z tym, że wiele pozycji jogi zaczerpniętych jest ze świata roślinnego i zwierzęcego. Na przykład pozycja kobry, pozycja drzewa, kota, lwa, motyla… Joga redukuje u dzieci stres i odpręża. Dzieje się to poprzez napinanie mięśni, a następnie ich rozluźnianie. -
Żaneta Hołownia, na co dzień pracuje w Wielkiej Brytanii. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi Sivanandy – z certyfikatem światowego związku jogi Yoga Alliance USA. Na jej lekcje przychodzą wszyscy: dzieci, dzieci niepełnosprawne, osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i dorośli. Jej najstarszy uczeń ma prawie 80 lat a najmłodszy 4 lata!
- W Anglii joga jest bardzo popularna. Nawet szkołach. Tam polecają ją szczególnie lekarze – ponieważ docenili jej właściwości terapeutyczne. Na przykład dla dzieci, które są bardzo pobudliwe – dzięki ćwiczeniom dzieci te mogą osiągnąć wyciszenie. Bo jogę możemy potraktować jako system ćwiczeń oddechowych i fizycznych zakończonych relaksacją. -
Żaneta Hołownia ma 4 letnie doświadczenie w prowadzeniu jogi dla dzieci niepełnosprawnych, dzieci ze spektrum autyzmu oraz dzieci z ADHD. Uczestniczyła w zajęciach London Special Yoga Foundation – jako uczestnik kursów, a następnie jako wolontariuszka. Prowadzi zajęcia jogi również w parach: dziecko-rodzic. Ale nie tylko – inspirujące są pary, które tworzą dzieci w różnym wieku. Bo dzięki różnicy wieku i doświadczeń wiele wzajemnie mogą się od siebie nauczyć. A samo ćwiczenie w parach ma duży wpływ w pomocy budowania więzi społecznych i empatii. Dzięki włączeniu do zajęć rodziców – pozwala nauczyć ich poszczególnych pozycji, które potem mogą przenieść dalej do domu i ćwiczyć już samodzielnie.

Dodaj komentarz do imprezy

Pisząc wiadomość zwróć uwagę na to, czy nie łamie ona zasad regulaminu InTour.pl, a w szczególności zwróć uwagę na to, aby nie była napisana wielkimi literami i dotyczyła tematu.
Joga dla dzieci

  • Kraina:Warmińsko Mazurskie
  • Miejscowość:Pustniki
  • Okolica:
  • Kategoria:
  • Termin:19.7.2017 - 30.08.2017
  • Organizator:Dom Rehab
  • Miejsce:Sorkwity
  • Telefon:
  • E-mail:ewarozanska51@gmail.com

Ciekawostki Warmińsko Mazurskie


Imprezy Warmińsko Mazurskie


Noclegi Warmińsko Mazurskie


W okolicy

© 2009-2017 Intour.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo dotpay
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay
zamknij okno
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.