NoclegiAtrakcje turystyczneImprezyGastronomiaLast minuteGaleria zdjęćSpołeczność
Domki letniskowe Dolnośląskie
Agroturystyka Dolnośląskie
Kwatery prywatne Dolnośląskie
Apartamenty Dolnośląskie
Pensjonaty Dolnośląskie
Hotele Dolnośląskie
Ośrodki wypoczynkowe Dolnośląskie
Campingi pola namiotowe Dolnośląskie
imprezy integracyjne Dolnośląskie
wypożyczalnie sprzętu Dolnośląskie
czarter jachtów Dolnośląskie
śluby, wesela Dolnośląskie
Zamki, ruiny Dolnośląskie
Biesiady i turnieje rycerskie Dolnośląskie
kopalnie, jaskinie, podziemia Dolnośląskie
Inne imprezy Dolnośląskie
Restauracje Dolnośląskie
Zobacz profil klubowicza rehab

Konferencja dla pedagogów - depresja młodzieńcza

dodał(a): rehab
ostatnia aktualizacja 2017-10-18 12:50
Drukuj imprezę
Objawy depresji młodzieńczej są niemal takie same jak przejawy… buntu nastolatka. Efekt jest też podobny: gorsze oceny w szkole, wagary. Jak zatem te objawy odróżnić? A jeśli dziecko cierpi na depresję, kiedy i jak je wspierać?

Na ten temat rozmawiać będą mazurscy pedagodzy na konferencji, której gościem specjalnym będzie psycholog, Maria Rotkiel.

Wyjątkowości wydarzenia nada fakt, że organizowana jest w małej mazurskiej miejscowości – Pustniki.
Będzie to już druga konferencja, dzięki której na Mazurach tworzy się i rozwija społeczność lokalna mająca na celu profilaktykę zaburzeń psychicznych wśród nastolatków. To działanie lokalnej wspólnoty jest możliwe dzięki prowadzonemu tam dialogowi pomiędzy nauczycielami i pedagogami, psychologami i terapeutami oraz wójtami i sołtysami.
Inspirację do działania dał Robert Banasiewicz, działający lokalnie pedagog oraz specjalista terapii uzależnień - Regularnie spotykam się z uczniami mazurskich szkół. Pracuję jako profilaktyk zarówno na wsi jak i większych miejscowościach na Mazurach. Znam problemy tych dzieciaków. Uważam, że siła działań profilaktycznych jest właśnie w budowaniu małej społeczności – gdzie wszyscy się wzajemnie znają i mogą sobie pomagać.
Depresja młodzieńcza jest tego rodzaju zaburzeniem, które łatwo pomylić z typowymi objawami buntu młodzieńczego. Składają się na nią zaburzenia nastroju, dysforia jak i zachowania autoagresywne, typowe dla wieku pokwitania. Prof. Jacek Bomba i prof. Maria Orwid w swoich pracach naukowych wspominają, że jest ona bardzo powszechna – w zależności od fazy dorastania i środowiska występuje od 27 do 54,08 procent nastolatków.
- To dlatego trzeba edukować pedagogów, rodziców. Nie można lekceważyć objawów depresji młodzieńczej. Trzeba wiedzieć kiedy dziecko cierpi. To, że ma depresję może objawiać się na przykład obniżeniem ocen i złym zachowaniem w szkole, na co my jako rodzice reagujemy często złością. Karzemy za chodzenie na wagary czy jedynki. Tymczasem nie wolno przecież dziecka karać za to, że choruje. – dodaje Banasiewicz
Depresja młodzieńcza jest jednocześnie tego rodzaju zaburzeniem, które może stygmatyzować chorego w jego grupie rówieśniczej. Dlatego reagowanie w przypadku choroby wymaga szczególnej delikatności i wyczucia.
Konferencja odbędzie się 24 listopada w Pustnikach koło Mrągowa w Domu Rehab. Zainteresowani dziennikarze mogą otrzymać akredytację.
Więcej informacji: www.rehab-terapia.pl

Dodaj komentarz do imprezy

Pisząc wiadomość zwróć uwagę na to, czy nie łamie ona zasad regulaminu InTour.pl, a w szczególności zwróć uwagę na to, aby nie była napisana wielkimi literami i dotyczyła tematu.
Konferencja dla pedagogów - depresja młodzieńcza

  • Kraina:Dolnośląskie
  • Miejscowość:Pustniki
  • Okolica:
  • Kategoria:Inne imprezy
  • Termin:24.11.2017 - 25.11.2017
  • Organizator:Dom Rehab
  • Miejsce:Dom Rehab
  • Telefon:513-683-660
  • E-mail:info@rehab-terapia.pl

Ciekawostki Dolnośląskie


Imprezy Dolnośląskie


Noclegi Dolnośląskie


W okolicy

© 2009-2017 Intour.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo dotpay
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay
zamknij okno
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.