NoclegiAtrakcje turystyczneImprezyGastronomiaLast minuteGaleria zdjęćSpołeczność
Domki letniskowe Kujawsko Pomorskie
Agroturystyka Kujawsko Pomorskie
Kwatery prywatne Kujawsko Pomorskie
Apartamenty Kujawsko Pomorskie
Pensjonaty Kujawsko Pomorskie
Hotele Kujawsko Pomorskie
Ośrodki wypoczynkowe Kujawsko Pomorskie
Campingi pola namiotowe Kujawsko Pomorskie
wypożyczalnie sprzętu Kujawsko Pomorskie
czarter jachtów Kujawsko Pomorskie
imprezy integracyjne Kujawsko Pomorskie
śluby, wesela Kujawsko Pomorskie
Zamki, ruiny Kujawsko Pomorskie
Bractwa rycerskie Kujawsko Pomorskie
kopalnie, jaskinie, podziemia Kujawsko Pomorskie
Koncerty, festiwale Kujawsko Pomorskie
Pizzerie Kujawsko Pomorskie
Zobacz profil klubowicza informacjatur

„ARTYSTYCZNY MAGAZYN”, czyli wystawę prac sekcji działających w ŻDK oraz kolejny recital w r

dodał(a): informacjatur
ostatnia aktualizacja 2018-04-05 13:39
Drukuj imprezę
Wernisaż wystawy oraz recital Piotra Tłustochowicza odbędą się 7 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 w Żnińskim Domu Kultury. Bezpłatne wejściówki na koncert oraz karnety na cały cykl POSMAKI dostępne są w sekretariacie ŻDK.

W specjalnie na tą okazję zaaranżowanej sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury będzie można podziwiać rzeźby, hafty i kwiaty pałuckie. Tą częścią wystawy chcemy pokazać nasze przywiązanie do tradycji regionu, to, że twórczość ludowa nie odchodzi do lamusa, ale jest pielęgnowana i rozwijana przez kolejne pokolenia. Przedstawimy też inne dziedziny sztuki, jak malarstwo, wyjątkowe prace wykonane sztuką origami oraz modele samolotów z plastiku, drewna, papieru, latawce oraz makiety i dioramy historyczne.
Tą różnorodnością prezentowanych dzieł mamy nadzieję przekonać Państwa, że instruktorzy w ŻDK wychowują artystów, świadomych swych korzeni, wrażliwych na sztukę ludzi.
Zwieńczeniem wystawy będzie kolejny koncert w ramach cyklu Posmaki.
„Po drugiej stronie siebie” to tytuł recitalu w wykonaniu Piotra Tłustochowicza –wokalisty, pianisty, kompozytora, finalisty 6 edycji Voice of Poland. Pochodzi z Rybnika, swoją karierę muzyczną rozpoczął od Rybnickiego konkursu poetyckiego ”Pojedynek na słowa”, gdzie został zauważony i zaproszony do udziały w festiwalu poezji śpiewanej OFPA w Rybniku, ukończył również pierwszy stopień szkoły muzycznej im. Karola i Antoniego Szafranków w klasie fortepianu, co pozwoliło mu później po sześciu latach przerwy wrócić do tego instrumentu by zacząć pracę nad własnymi utworami oraz aranżacjami. Aktualnie mieszkaniec Nysy, absolwent wokalistyki jazzowej w klasie dr hab. Ingi Lewandowskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, gdzie poznał muzyków, z którymi tworzy kwartet jazzowy, z którym aktualnie grają premierowy program „To co w mojej głowie”. Muzyka którą wykonuje łączy w sobie jazz, poezję śpiewaną, funk, bossa nove, tango, gospel. Muzykę pisze do wierszy znanych i wybitnych polskich poetów takich jak Czesław Miłosz, Wiesława Szymborska, Bruno Jasieński, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Kamil Baczyński. Jest również współprowadzącym Nysa Gospel Choir, chóru gospel działającego pod kierownictwem dr hab. Piotra Barona prof. PWSZ w Nysie. Nagrodzony w wielu prestiżowych festiwalach poezji śpiewanej takich jak Piostur Gorol Song w Andrychowie, OFPA w Rybniku, Przegląd piosenki artystycznej "Łaźnia" w Radomiu i wiele innych. Na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie otrzymał nagrodę za najlepszy debiut kompozytorski w 2011 roku. Współpracował między innymi z Andrzejem Poniedzielskim, Zbigniewem Zamachowskim, Jackiem Bończykiem, Romanem Hudaszkiem, Piotrem Schmidt'em, Grzegorzem Nagórskim czy Jerzym Satanowskim.
Wszystkie recitale poprowadzi Bogusław Sobczuk- dziennikarz, aktor, twórca i reżyser koncertów, specjalista z zakresu sztuki estradowej, dyrektor Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, członek Kapituły Nagrody im. Aleksandra Bardiniego.

Dodaj komentarz do imprezy

Pisząc wiadomość zwróć uwagę na to, czy nie łamie ona zasad regulaminu InTour.pl, a w szczególności zwróć uwagę na to, aby nie była napisana wielkimi literami i dotyczyła tematu.
„ARTYSTYCZNY MAGAZYN”, czyli wystawę prac sekcji działających w ŻDK oraz kolejny recital w r

  • Kraina:Kujawsko Pomorskie
  • Miejscowość:Żnin
  • Okolica:
  • Kategoria:Koncerty, festiwale
  • Termin:7.4.2018 - 07.04.2018
  • Organizator:Żniński Dom Kultury
  • Miejsce:Żniński Dom Kultury
  • Telefon:
  • E-mail:

Ciekawostki Kujawsko Pomorskie


Imprezy Kujawsko Pomorskie


Noclegi Kujawsko Pomorskie


W okolicy

© 2009-2018 Intour.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo dotpay
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay
zamknij okno
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.