NoclegiAtrakcje turystyczneImprezyGastronomiaLast minuteGaleria zdjęćSpołeczność
Domki letniskowe Kujawsko Pomorskie
Agroturystyka Kujawsko Pomorskie
Kwatery prywatne Kujawsko Pomorskie
Apartamenty Kujawsko Pomorskie
Pensjonaty Kujawsko Pomorskie
Hotele Kujawsko Pomorskie
Ośrodki wypoczynkowe Kujawsko Pomorskie
Campingi pola namiotowe Kujawsko Pomorskie
czarter jachtów Kujawsko Pomorskie
wypożyczalnie sprzętu Kujawsko Pomorskie
imprezy integracyjne Kujawsko Pomorskie
konferencje Kujawsko Pomorskie
Zamki, ruiny Kujawsko Pomorskie
Biesiady i turnieje rycerskie Kujawsko Pomorskie
kopalnie, jaskinie, podziemia Kujawsko Pomorskie
Kawiarnie Kujawsko Pomorskie
Zobacz profil klubowicza informacjatur

XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny

dodał(a): informacjatur
ostatnia aktualizacja 2019-08-29 13:06
Drukuj imprezę
Serdecznie zapraszamy na XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny w dniach 14-22 września 2019 roku.

W 1995 roku odbyła się pierwsza edycja tej niezwykłej imprezy, a dziś zapraszamy do wspólnego świętowania srebrnego jubileuszu. Rokrocznie prezentowaliśmy Wam wybrane zagadnienia związane z archeologią Polski i Europy, nie zapominając jednak o innych częściach świata i interesujących kulturach. Mogliście zobaczyć Słowian, Wikingów, Celtów, Daków, podziwiać Rzymian czy starożytnych Egipcjan, i dowiedzieć się więcej o bardziej egzotycznych Indianach Ameryki Północnej czy kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni. W dotychczasowych edycjach wzięły udział setki tysięcy turystów nie tylko z Polski i dla wielu z nich Festyn stał się coroczną tradycją oraz obowiązkowym punktem na mapie wrześniowych podróży.

Każdy z dotychczasowych Festynów Archeologicznych poświęcony był innej problematyce. W tym roku będzie inaczej! Z okazji jubileuszu połączymy wątki tematyczne z poprzednich edycji.

Na festynowej scenie zaprezentujemy wątki związane ze starożytnym Egiptem, Grecją i Rzymem. Opowiemy nie tylko o życiu, ale również o obrządku pogrzebowym i mumifikacji. Pokażemy, w jaki sposób transportowano blok piaskowca do budowy piramid.
Pole bitwy zamieni się w miejsce zmagań rzymskich legionów z barbarzyńcami, na arenę wkroczą również gladiatorzy. W obozach wojskowych zobaczycie broń i uzbrojenie starożytnych wojowników. Poznacie też barbarzyńskie ludy m.in. Celtów, Gotów i Wandali, którzy niegdyś zamieszkiwali terytorium dzisiejszej Polski.

Odwiedzimy również Daleki Wschód. W pawilonie herbacianym zaprezentujemy ceremonię parzenia herbaty, a na scenie – tradycyjne stroje oraz archeologię Japonii.

Do walki na polu bitwy staną również wojownicy wczesnośredniowieczni. Zaprezentujemy pokaz mody wczesnośredniowiecznych ludów – będziecie mogli przekonać się sami, czym różnił się ubiór Słowianina od Bałta, Wikinga czy Madziara. Będą tańce przy muzyce dawnej, koncerty, gry i zabawy. Zasmakujecie dawnej bałtyjskiej i słowiańskiej kuchni. Będzie również okazja do odbycia rejsu prawdziwą łodzią wikingów!

Zapraszamy również do podróży do Ameryki Północnej i indiańskiej wioski! Odbędą się prezentacje dotyczące życia codziennego Indian, strojów, broni oraz pokazy tańców Pow-wow. Swoje archeologiczne osiągnięcia w badaniach kultury indiańskiej zaprezentują polscy archeolodzy. Będą też koncerty, warsztaty tańca oraz liczne gry i zabawy.

Dodaj komentarz do imprezy

Pisząc wiadomość zwróć uwagę na to, czy nie łamie ona zasad regulaminu InTour.pl, a w szczególności zwróć uwagę na to, aby nie była napisana wielkimi literami i dotyczyła tematu.
XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny

  • Kraina:Kujawsko Pomorskie
  • Miejscowość:Biskupin
  • Okolica:
  • Kategoria:
  • Termin:14.9.2019 - 22.09.2019
  • Organizator:Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
  • Miejsce:Biskupin
  • Telefon:
  • E-mail:

Ciekawostki Kujawsko Pomorskie


Imprezy Kujawsko Pomorskie


Noclegi Kujawsko Pomorskie


W okolicy

© 2009-2020 Intour.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone.
logo dotpay
Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem
przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay
zamknij okno
Fotografia stanowi własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii bez jego zgody jest zabronione.